HOLLYWOODTÜRKE’NİN GALASI BERLİN’DE YAPILDI

Almanya’da 13 Haziran’da sinemalarda gösterime girecek olan komedi filmi „HollywoodTürke“, İslam’a ve Türklere yönelik önyargıları ele alıyor.

Berlinli sanatçı Murat Ünal’ın yazıp yönettiği “Hollywoodtürke – Hollywoodlu Türk” adlı komedi filminin galası önceki gün Berlin’de yapıldı. Ünlü 20th Century Fox şirketi tarafından 13 Haziran’dan itibaren Almanya genelinde sinemalarda gösterime girecek olan film, Almanya’da Türklere ve İslam’a yönelik önyargıları esprili bir dille ele alıyor.

Filmin galasına oyuncular Murat Ünal, Jennifer Bischof, Olivia Marei, Barış Şimşek katıldı. Filmde, Türkiye’deki televizyon dizilerinden tanıdığımız oyuncu Mehmet Bozdoğan da konuk oyuncu olarak rol alıyor.

Berlin Turizm ve Kültür Müşaviri Murat Karakuş da galaya katılarak, senarist ve oyuncu Murat Ünal’ı tebrik etti.

Filmin gösterimi sonrası seyircilere teşekkür eden Murat Ünal, filmin tamamen bu işe gönül vermiş ekibinin özverisiyle çekildiğini belirtti. Film ekibini tek tek tanıtan Ünal, “Bütün ekip arkadaşlarıma filmin çekimleri sırasında gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Çünkü çok kısıtlı imkanlarla ama çok keyifli ve eğlenceli bir çekim süreci yaşadık” dedi.

Filmin kadın başrol oyuncusu Jennifer Bischof ise, “İlk film teklifi geldiğinden senaryoyu okurken bile oldukça keyif aldım. Senaryoyu bitirir bitirmez, ‘ne zaman başlıyoruz’ diye sordum. Çok eğlenceli ve çok keyifli bir film oldu. Bu projede yer almaktan dolayı çok mutluyum” dedi.

Filmin hikayesi ise şöyle: Babasıyla birlikte yaşayan Alper, ünlü bir sinema oyuncusu olmak istemektedir. Ancak, katıldığı sinema filmi castinglerinde hep İslamcı terörist veya uyuşturucu satıcısı olarak roller almaktadır. Tesadüfen tanıştığı ve aşık olduğu Alman kızın da Türklere yönelik önyargısı olduğunu öğrenen Alper, kendisini Alberto isimli bir İtalyan olarak tanıtır. Hem aşık olduğu kızın gönlünü kazanmak hem de Alman sinemasında başrol almayı hedefleyen Alper’in planları ise istediği gibi gitmez…


Oyuncuların da katılacağı filmin ilk haftasında Almanya’da yapılacak galalar:

13 Haziran: Berlin
14 Haziran: Bochum, Dortmund
15 Haziran: Oberhausen, Duisburg, essen
16 Haziran: Wuppertal, Düsseldorf
17 Haziran: Offenbach, Frankfurt am Main
18 Haziran: Mannheim
19 Haziran: Sindelfingen, Stuttgart

KADINCA.eu / Berlin – 08.06.2019 – 16:16

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*