“İSTANBUL KADIN DOSTU BİR ŞEHİR OLACAK”

Mazbatasını aldıktan sonra kamuoyuna seslenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentin kadınlarına “İstanbul’u kadın şehri” yapma sözü verdi.

Kamuoyunu uzun süredir meşgul eden oy sayımının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı kesinleşen Ekrem İmamoğlu, İl Seçim Kurulu’na çağrılarak mazbatasını aldı. Ardından görevi devralmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanlığı binasına giden İmamoğlu’na coşkulu bir kalabalık eşlik etti.

Bu coşkulu kalabalığa seslenen İstanbul’un yeni Büyükşehir Belediye Başkanı, İstanbul’daki herkesin belediye başkanı olacağını vurguladı.
Tüm siyasi partilerin isimlerini teker teker zikrederek hepsini kucaklayacağını ifade eden Ekrem İmamoğlu, ardından çocuklara ve gençlere seslendi. İmamoğlu “Bu kentin çocukları ve gençleri, benim çocuklarım ve gençlerimdir. Ben onların Ekrem abisiyim, arkadaşıyım” dedi.
“Bu şehrin kadınlarına herkesin huzurunda söz veriyorum” diyen İmamoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu şehir, kadın dostu bir şehir olacak, emeğiyle, yaşamıyla, hayata katılmasıyla kadın dostu bir şehir olacak.”

İmamoğlu ayrıca İstanbullulara iyi düşünce, pozitif bakış açısı çağrısı yaparak, “Sokağınızda bugüne kadar sizi kutuplaştıran, sizi ayrıştıran hangi unsurlar varsa ve ayrı düştüyseniz ve selam borcunuzun olduğunu düşündüğünüz bir komşunuz, hemşehriniz varsa lütfen bu kardeşiniz, bu yol arkadaşınız sizden rica ediyor. Bugün buradan ayrıldıktan sonra gidin onun elini sıkın, ona benim kucak dolusu sevgilerimi iletin” şeklinde konuştu.

Özlem Coşkun – Berlin.KADINCA.eu – 17.04.2019 – 23:55

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*