İZMİT’TE YENİDEN BİR KADIN BELEDİYE BAŞKANI

50 YIL SONRA
İZMİT’TE YENİDEN BİR KADIN BELEDİYE BAŞKANI

Kocaeli’nin merkez ilçesi İzmit, 50 yıl aradan sonra yeniden bir kadın belediye başkanı seçti. Millet İttifakı’nın CHP’li İzmit Belediyesi Başkan Adayı Avukat Fatma Kaplan Hürriyet, %49,15 oy oranı ile İzmit’in ikinci kadın belediye başkanı oldu. Ayrıca 15 yıl sonra İzmit’in yönetimi AKP’den CHP’ye geçmiş oldu.

Berlin.KADINCA.eu‘ya konuşan Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit’in Kocaeli’nin kalbi olduğunu belirterek, “İzmit, 42 ilden büyüktür ve Kocaeli’nin ilçesi olmasına rağmen Kocaeli İzmit ismiyle anılır. İzmit’i almak önümüzdeki süreçte büyükşehir için bize bir yol açacak, bir merdiven olacak” diye konuştu.

8 Mart’ta belediye sarayına gireceğim demiştim ve başardık

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, 8 Mart’ta belediye binasında bulunan kadınlara karanfil vererek, onların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak istediklerini ancak buna izin verilmediğini hatırlatarak, “O gün her şeye rağmen belediye sarayına girdik ve çalışan kadınlara karanfil verdik. Bizi almayanlara ‘gireceğim’ demiştim ve başardık. Bu hepimizin başarısı, dayanışmamızın başarısı” dedi.

“Biz İzmit’i çok samimi duygularla seviyoruz” diyen Belediye Başkanı Hürriyet, “İzmit de bizi seviyor. Sevdiğini sandıkta gösterdi. Rahmetli Leyla Atakan’dan sonra kente kadın eli değecek dedim ve o ben belediye başkanı oldum. Ayrıca diğer yönetimlerin aksine bu kentte herkesin başkanı olacağımın altını çiziyorum” şeklinde sözlerini sürdürdü.

İzmit’i marka kent yapacağız

Fatma Kaplan Hürriyet, önümüzdeki süreçte pek çok kadın projesini hayata geçirmeyi istediklerini vurguladı. Belediye Başkanı ayrıca çeşitli yatırımlarla, spor dahil farklı alanlarda elde edilecek başarılarla İzmit’i marka kent yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Özlem Coşkun – Berlin.KADINCA.eu – 05.04.2019 – 03:00

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*