KADINLARIN BAŞ KONUK OLDUĞU TDU TOPLANTISI

Türk Alman İşverenler Birliği (TDU), belirli aralıklarda çeşitli işletmelerin ya da iş insanlarının çalışmalarını tanıtım amaçlı akşamlar düzenliyor.

TDU, 2019’un son tanıtım toplantısını 4 Aralık’ta gerçekleştirdi. Kadın katılımcılara ve iş insanlarına özel ilgi gösterilen toplantıda TDU Başkanı Remzi Kaplan, kadınların toplantının baş konuğu olduğunu belirterek, en öndeki koltukları onlar için ayırdığını söyledi.
Kadın davetliler de sunumları en ön sıradan izlediler. Toplantıda üç sunum yapıldı.

Gelecek elektrikli otomobillerin

İlki, Renault Otomobil Grubu’nun Almanya’da satıştan sorumlu genel müdürü Michael Lach tarafından sunuldu. Elektrikli arabaları ve Berlin eyaletinin söz konusu arabalara sunduğu teşvikleri anlatan Lach, elektrikli arabaların hem bireyler hem de işletmeler açısından son derece çevreci ve karlı olduğunu savundu. Michael Lach, özellikle işletmelerin ilgili araçlarda ticari elektrikten faydalandıkları takdirde bir adım önde olacaklarını söyledi.

İşletmelere yazılım desteği

Netoloji yazılım firması iş geliştirme müdürü Can Adıgüzel toplantının ikinci sunumunu yaptı. Adıgüzel, Netoloji’nin BPM alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firması olduğunu belirterek, ürünü E-Flow BPM ile firmaların iş süreçlerini hızlandırmalarına ve geliştirmelerine yardımcı olduklarını aktardı. Netoloji E-Flow BPM’nin, her türlü ölçekli işletmeler için özel olarak tasarlandığını ifade eden Adıgüzel, Türkiye’de ve Amerika’da faaliyet gösterdiklerini, aynı şekilde Berlin’de de işletmelere yazılım desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti.

Yaşlılık günlerinin güvencesi sigortalar

Tanıtım toplantısının son sunumu, Ergo Özel Yaşlı Bakım Sigortası ve Sermaye Yatırım’dan Tolga Göktaş tarafından yapıldı. Tolga Göktaş Almanya’daki emeklilik maaşlarının düşük olduğuna dikkat çekerek, yaşlılık günleri için yaşlı bakım sigortasının önemli bir güvence olduğunu ifade etti. Göktaş ayrıca yatırılan kapitalin istendiği zaman kullanılabileceğini belirterek, “Kadınlar geleceği hesaplamada, güvence altına almada daha girişkenler. Gelecek günlerde değerlendirilecek birikimleri olsun istiyorlar. Mesela bu tür yatırımlarını çocukları evlenirken ya da yüksek öğrenim görürlerken kullanabiliyorlar” dedi.

Özlem Coşkun – KADINCA.eu – 06.12.2019 – 23:30

Fotoğraflar: Münir Bağrıaçık / DieGazete.de ve AYPA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*