TDU’DAN ALMAN HÜKÜMETİNE SAMİMİ TEŞEKKÜRLER

“Sosyal devlet olma yükümlülüğünü yerine getiren Almanya’ya teşekkürler”

Türk Alman İşverenler Birliği (TDU) Başkanı Remzi Kaplan, KADINCA.eu’ya Almanya’nın Korona sürecinde sosyal devlet olma yükümlülüğünü en iyi şekilde yerine getirdiğini, özellikle yardım paketlerinin pek çok işletme için hayat kurtarıcı olduğunu belirterek, TDU olarak Almanya Başbakanı Angela Merkel’e buna dair bir teşekkür mektubu kaleme aldıklarını ve ilgili mektubun Almanya’nın önde gelen gazetelerinden Tagesspiegel’de yayınlanacağını ifade etmişti.

Tarih 14 Temmuz 2020’yi gösterirken Tagesspiegel mektubu, TDU üyelerinin logolarıyla tam sayfa olarak okuyucularına duyurdu.

“Almanya’nın önemli bir parçası olduğumuzu böylece ispatlıyoruz”

TDU Basın Sözcüsü Doğan Azman, teşekkür mektubunun Tagesspiegel’de yayınlanmasının ardından KADINCA.eu’ya verdiği özel demeçte TDU yönetimi ve üyelerinin duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi: “Büyük onur ve mutluluk duyduk. Böylece Almanya’nın önemli bir parçası olduğumuzu ülke kamuoyuna da ispatlamış olduk.”

Doğan Azman yine bu çerçevede Alman devletinin verdiği yardımlar sayesinde Türk işverenlerin bu zorlu süreci sıkıntısız atlattığını vurguladı,. Azman, “Covid-19 zamanında birlik ve beraberliğimizi koruduk. Şubat 2020’den bugüne kadar hiç bir işverenimizin işyerini kapatmamış olması bizim için büyük mutluluk” şeklinde konuştu.

TDU Basın Sözcüsü ayrıca bu tür haberlerin Alman basınında yer bulmasını beklediklerinin altını çizerek, “Bildiğim kadarıyla haftaya Salı günü yine Tagesspiegel’de TDU’lu bir işverinimizin haberi yayımlanacak” dedi.

TDU teşekkür mektubunun Almanca yayınlanan metninin Türkçe çevirisi ise şöyle:

Almanya çapında faaliyet gösteren Türk-Alman İşverenler Birliği TDU olarak, son aylarda eyalet hükümetleriyle birlikte yaptığınız benzeri görülmemiş çalışmalar için Size, Federal Almanya Hükümeti’ne üyelerimiz adına çok teşekkür ediyoruz. Bu Korana krizi sırasında almış olduğunuz tedbirler sayesinde, daha kötü şeylerin oluşmasını önleyebildik.

TDU Yönetim Kurulu

Özlem Coşkun – KADINCA.eu – 14.07.2020 – 19:30

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*